Tłumaczenia przysięgłe online – czy to bezpieczne?

Wszystkie tłumaczenia wyceniamy bezpłatnie, nawet do 30 minut!

Wykonujemy tłumaczenia pisemne w ponad 40 różnych językach!

Zapewniamy wysoką jakość tłumaczeń w krótkich terminach!

 • tłumacz przysięgły online

W dzisiejszych czasach, kiedy cyfryzacja dotyka praktycznie każdej sfery życia, wiele usług przenosi się do internetu – nie inaczej jest z tłumaczeniami. Tłumaczenia przysięgłe online stały się odpowiedzią na potrzeby osób, które cenią sobie wygodę i szybkość działania.

Wiele osób zastanawia się jednak, czy korzystanie z takiej formy tłumaczeń jest bezpieczne. Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tym artykule, a przybliżę Wam temat, opierając się na doświadczeniu naszego Biura Tłumaczeń Aktet, które od lat ugruntowało swoją pozycję na rynku jako zaufany dostawca tłumaczeń w 42 językach obcych.

Czym są tłumaczenia przysięgłe online?

Tłumaczenia przysięgłe online to usługa, która umożliwia uzyskanie tłumaczenia dokumentów przez uprawnionych tłumaczy przysięgłych bez konieczności fizycznego spotkania. Wystarczy wysłać skan lub zdjęcie dokumentu do biura tłumaczeń, a po wykonaniu tłumaczenia, gotowy dokument otrzymujemy drogą elektroniczną lub pocztową.

Czy tłumaczenia przysięgłe online są bezpieczne?

Bezpieczeństwo tłumaczeń online jest kwestią priorytetową dla biur tłumaczeń, takich jak Aktet. Biuro to działa na rynku od wielu lat, skupiając najlepszych tłumaczy i stosując najnowsze technologie ochrony danych. Wszystkie przesyłane dokumenty są szyfrowane, a dostęp do nich mają tylko upoważnione osoby. Ponadto, tłumacze przysięgli działający w ramach biura Aktet są zobowiązani do zachowania poufności wszystkich informacji zawartych w dokumentach.

Jakie korzyści płyną z tłumaczeń przysięgłych online?

 • Wygoda - nie musisz opuszczać domu, aby uzyskać profesjonalne tłumaczenie.
 • Szybkość - dzięki procesowi online, czas realizacji tłumaczenia jest znacznie krótszy.
 • Bezpieczeństwo - dokumenty są chronione zaawansowanymi metodami szyfrowania.

Jak wybrać biuro tłumaczeń online?

Wybierając biuro tłumaczeń online, zwróć uwagę na kilka kluczowych aspektów, które pomogą Ci zdecydować się na skorzystanie z usług najlepszych biur tłumaczeń. Unikniesz w ten sposób problemów i nieporozumień. Szukając tłumaczeń online skup się na tych punktach:

 • Ochrona danych osobowych w procesie tłumaczeń przysięgłych online
  W dobie rosnącej świadomości na temat ochrony danych osobowych, klienci zwracają szczególną uwagę na to, jak ich informacje są chronione, zwłaszcza podczas przesyłania ważnych dokumentów do tłumaczenia. Biura tłumaczeń, takie jak Aktet, przykładają ogromną wagę do bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych swoich klientów. Oto, jak zapewniana jest ochrona danych w procesie tłumaczeń przysięgłych online:
  • Szyfrowanie danych
   Od momentu wysłania dokumentów, przez cały proces tłumaczenia, aż po przekazanie gotowych tłumaczeń, wszystkie informacje są szyfrowane za pomocą zaawansowanych technologii. Oznacza to, że nawet w przypadku próby nieautoryzowanego dostępu, dane są bezpieczne i nieczytelne dla osób trzecich.
  • Polityka prywatności
   Podstawą, która świadczy o poważnym traktowaniu klientów jest prawidłowa polityka prywatności w firmie zajmującej się tłumaczeniami przysięgłymi. Ma ona naprawdę ogromne znaczenie. Bez prawidłowej polityki prywatności nie istnieje bezpieczna przestrzeń do przepływu dokumentów o wysokiej wrażliwości danych.
   Biuro Tłumaczeń Aktet działa zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych, w tym z RODO (Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych). Każdy klient jest informowany o sposobach przetwarzania i zabezpieczenia jego danych, co daje mu kontrolę i gwarancje bezpieczeństwa.
  • Uprawnienia dostępu
   Dostęp do przesłanych dokumentów mają wyłącznie osoby upoważnione, czyli tłumacze przysięgli i osoby odpowiedzialne za zarządzanie procesem tłumaczenia. Wszyscy pracownicy i współpracownicy biura zobowiązani są do zachowania w tajemnicy informacji zawartych w dokumentach, co jest dodatkowo potwierdzone stosownymi umowami.
  • Polityka retencji danych
   Po zakończeniu tłumaczenia i przekazaniu gotowych dokumentów klientowi, biuro tłumaczeń stosuje politykę bezpiecznego przechowywania i, w odpowiednim czasie, usuwania danych. To zapewnia, że informacje osobiste i zawarte w dokumentach nie są przechowywane dłużej niż jest to konieczne.
 • Doświadczenie i reputacja
  Biuro tłumaczeń działające na rynku od lat i posiadające pozytywne opinie klientów, jest gwarancją jakości. Jeśli biuro utrzymało się na rynku przez wiele lat i ciągle skupia nowych klientów, jest to najlepsza wizytówka jakości świadczonych usług.
 • Certyfikaty i akredytacje
  Posiadanie certyfikatów potwierdzających kompetencje tłumaczy i jakość usług jest dodatkowym atutem.

Jak widzisz, tłumaczenia przysięgłe online to wygodna, szybka i bezpieczna metoda na uzyskanie profesjonalnego tłumaczenia dokumentów. Biuro Tłumaczeń Aktet, dzięki swojemu doświadczeniu, wysokiej jakości usługom oraz szerokiej ofercie językowej, stanowi doskonały wybór dla osób i firm potrzebujących tłumaczeń przysięgłych online.

Pamiętajcie, że wybierając sprawdzone i renomowane biuro tłumaczeń, macie pewność, że Wasze dokumenty są w dobrych rękach.

 

Oferujemy tłumaczenia, aż w 42 językach.